ALBRECHTICKO (FOTO, VIDEO) | Trojice cizinců ve věku 25 až 28 let pěstovala na Albrechticku marihuanu. Soud vzal obviněné do vazby a hrozí jim trest odnětí svobody do výše deseti let. Způsobili škodu přesahující dva miliony korun.

Foto: Policie ČR

Krnovští policisté oddělení obecné kriminality zahájili trestní stíhání trojice cizinců ve věku 25 až 28 let ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy ve formě spolupachatelství.

„Jejich zadržení proběhlo v měsíci květnu v nemovitosti v obci na Albrechticku za pomoci moravskoslezské zásahové jednotky. Zadržení pachatelů přecházela několika měsíční práce krnovských kriminalistů. Soud vzal obviněné do vazby a hrozí jim trest odnětí svobody do výše deseti let,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Obviněným je kladeno za vinu, že po účelovém zakoupení nemovitosti v obci na Albrechticku měli od října loňského roku společně přichystat v prostorách domu pěstírnu. Zde měli nejméně od podzimu 2017 za využití speciálního technického zařízení pěstovat rostliny s morfologickými znaky konopí setého. Role měla skupina rozděleny.

„Jeden z nich se věnoval zejména pěstování a ošetřování rostlin, další dovážet do domu zeminu, potraviny a věci sloužící k pěstování. Třetí z obviněných, po zakoupení nemovitosti, měl tuto opravit, zajišťovat technické práce a podílet se na sklizni rostlin. Svého protiprávního jednání se měli dopouštět se záměrem vyprodukovat co největší množství marihuany, kterou měli v úmyslu prodávat uživatelům v Polsku a zisk měli v úmyslu si rozdělit. K tomu však nedošlo, jelikož byli zadrženi,“ pokračovala mluvčí Jiroušková.

Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili kompletní pěstírnu, chemikálie sloužící k pěstování, přes 152 rostlin v květináčích, 227 kusů částečně usušených rostliny konopí, větší množství sušené rostlinné hmoty a také předmětnou nemovitost, kde k páchání trestné činnosti docházelo. „To vše v hodnotě přesahující dva miliony korun,“ uzavřela policejní mluvčí.