VRBNO POD PRADĚDEM | Hřiště mělo být otevřené už v úterý 1. září, tento termín ale zhatil silný, vytrvalý déšť. O dva dny později, ve čtvrtek 3. září, se počasí vydařilo a tak nic nestálo v cestě tomu, aby jej starosta města Petr Kopínec se čtyřmi dětskými pomocníky přestřihnutím pásky oficiálně předal do užívání veřejnosti.

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Slavnostní událost si nenechaly ujít desítky dětí i dospělých, pro které byl připravený zajímavý program. Na workoutovém hřišti předvedli borci z opavského oddílu Fénix, jak je možné jeho prvky využívat a hřiště si také vyzkoušeli malí fotbalisté z vrbenské fotbalové školičky TJ Sokol. Většina přítomných a to jak dětí, tak i dospělých, pak neodolala a hned si hřiště vyzkoušela. Na hřiště zavítal také vrbenský Lišák, který dětem rozdával sladkosti.

Staveniště bylo stavbařům předáno letos 31. března a původní termín dokončení byl stanoven na konec června. Vlivem nebývale nepříznivého počasí byl termín posunut na konec srpna. Například v červnu bylo možné pokračovat na terénních úpravách jenom několik málo dnů. I přes tyto nepředvídatelné těžkosti se stavbaři svého úkolu zhostili se ctí. Náklady na realizaci projektu dosáhly bez DPH 8,2 milionů korun.

Mezi panelovými domy vyrostlo moderní, nádherně barevné, členité a ke hře podněcující dětské hřiště i s trampolínami v zemi, skluzavkou, prolézačkami a dalším vybavením. Jeho nedílnou součástí je pak i víceúčelové hřiště, workoutové hřiště se stupni podobnými tribuně, spousta laviček i další mobiliář.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem