KRNOV | Silný vítr, který potrápil Krnov v úterý 30. října, způsobil řadu komplikací. Ze střechy městských lázní strhl část asfaltové krytiny, u školní jídelny v Žižkově ulici vyvrátil dva smrky, na hřbitově rozlomil cypřiš a ten poničil několik náhrobků, nakrátko také nešla ve městě elektřina.

Dobrovolní hasiči kvůli následkům větrné smrště vyjížděli celkem osmnáctkrát. „Zasahovali jsme nejen v Krnově, ale také ve Městě Albrechticích, Linhartovech a Úvalně. Jednalo se vesměs o poškozené střechy, z kterých hrozil pád krytiny, polámané či vyvrácené stromy a množství větví na komunikacích i na drátech elektrického vedení,“řekl velitel Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Krnova Dan Vítek.

Vítr zaměstnal také strážníky. „Byli jsme přivoláni do ulice Na Ostrově, kde spadl strom přes komunikaci. Strážníci zde do příjezdu hasičů usměrňovali provoz. Stejná situace nastala i později v Jiráskově ulici, kde pád stromu v blízkosti mateřské školy způsobil zablokování komunikace,“ dodal velitel Městské policie Krnov Pavel Moravec.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.