BRUNTÁLSKO, JESENÍKY | V Jeseníkách o víkendu má foukat silný vítr. Bruntálsko čeká sněžení a mrznoucí srážky.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

Z pátku 8. na sobotu 9. února 2019 v západním až jihozápadním proudění přejde přes naše území frontální systém. Zpočátku bude polojasno až skoro jasno, místy, zejména na Moravě nízká oblačnost nebo i mrznoucí mlhy. Na západě a během noci postupně i na ostatním území nás čeká oblačno až zataženo, k ránu na západě sněžení nebo i mrznoucí srážky.

Nejnižší teploty budou +1 až -3 °C, na východě ojediněle až -5 °C. Foukat bude mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s, k ránu na severu a severovýchodě bude zesilovat, na horách na severu a severovýchodě čerstvý vítr 7 až 11 m/s s nárazy 20 až 30 m/s (70 až 110 km/h). Informuje Český hydrometeorologický ústav. Silný vítr a sněhové počasí se týká také Jeseníků. Počasí se změní i na Bruntálsku.

Přes den v sobotu 9. února 2019 bude oblačno až zataženo, zejména v Čechách od západu místy občasný déšť nebo déšť se sněhem, zpočátku na západě ojediněle i mrznoucí srážky, nad 800 m sněžení. Během dne od západu nás čeká proměnlivá oblačnost, místy, zejména na horách přeháňky, nad 800 m většinou sněhové.

Nejvyšší teploty v 1000 m na horách kolem 1 °C. Vítr bude mírný, postupně čerstvý jižní až jihozápadní 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s (55 km/h), na severu a severovýchodě místy až 20 m/s (až 70 km/h), na horách s nárazy 20 až 30 m/s (70 až 110 km/h), bude později odpoledne slábnout.