MSK, BRUNTÁLSKO, OSOBLAŽSKO (FOTO) | V Moravskoslezském kraji hasiči vyjížděli už k více než 90 zásahům. Vítr láme stromy, ničí majetek občanům nejenom na Bruntálsku.

Silný vítr láme stromy, poškozuje majetky občanů

Foto: Zdeňka Spurná

Přicházející chladná fronta a silný vítr komplikuje životy občanů na Bruntálsku. Od nedělní 29. října 2017 půlnoci do půl jedenácté dopoledne hasiči evidují v kraji přes 90 zásahů souvisejících s odstraněním stromu, dalších 20 událostí s odstraněním nebezpečných stavů (uvolněné světlíky, lepenky, plechy, vyčištění ucpaných propustků…).

„V drtivé většině případů se jedná o vyvrácené či polámané stromy. Ty padají na komunikace (tedy padají všude, ale na komunikacích je řeší hasiči), v souvislosti s těmito událostmi byla v několika případech poškozená svodidla či dráty elektrického vedení. V jednom případě poškodil strom osobní automobil – rozbil mu světlo,“ informoval zastupující tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

V Dívčím Hradě zničené elektrické vedení, zlomila se vrba

Například i vlivem silného větru se v Dívčím Hradě zlomila vrba, která spadla v blízkosti hasičské zbrojnice a poškodila přívod elektřiny. Vítr také poškodil novou plechovou garáž pro dočasné skladování velkoobjemového a nebezpečného odpadu vzniklého činností obce.

Na silnici směrem na Jindřichov ve Slezsku spad strom, který znemožnil projet autobusu. Tento strom společně odstranili ze silnice občané a řidič autobusu.