MSK, BRUNTÁLSKO | Oproti mrazivého a sněhového počasí o minulém týdnu i víkendu, se tentokrát teploty změní. V Moravskoslezském kraji i na Bruntálsku má být okolo 10 stupňů Celsia, přijde ale silný vítr.

Foto: Facebook IN-Počasí

Po přední straně tlakové níže nad západní, postupně střední Evropou bude nad naše území proudit teplý vzduch od jihu. Večer nás začne od jihu ovlivňovat frontální vlna. O víkendu v Moravskoslezském kraji i na Bruntálsku bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky, jak informuje web Českého hydrometeorologického ústavu.

V průběhu dne přibývání oblačnosti a večer místy déšť. Nejvyšší teploty se budou pohybovat v rozmezí 9 až 12 stupňů Celsia, na horách 4 až 8 °C. Bude čerstvý jižní až jihozápadní vítr 6 až 10 m/s s nárazy 15 až 20 m/s, na horách vítr silný s nárazy kolem 30 m/s bude odpoledne slábnout. Čekat nás může také čerstvý jihovýchodní, postupně jižní vítr s nárazy až 90 km/h.

V neděli 3. února 2019 naše území bude ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní postupující zvolna k severovýchodu. V noci má být zataženo, na většině území déšť. K ránu v Jeseníkách přechod ve srážky smíšené. Nejnižší teploty 6 až 3 °C,. Mírný jižní, během noci postupně severní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Dále se má už opět ochladit. Zataženo, na většině území, postupně jen místy s deštěm. Během dne od severozápadu postupně přechod ve srážky smíšené a sněhové. Nejvyšší teploty 4 až 7 °C, v Beskydech 1 až 5 °C, v Jeseníkách -1 až +3 °C, během dne ochlazování. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

top