BRUNTÁL | Okolo devatenácté hodiny 3. května 2022 byla službu konající policejní autohlídka z bruntálského Obvodního oddělení vyslána do jednoho z domů na ulici Jesenické v Bruntále, kde jistý šedesátiletý místní muž slovně napadal a vulgárně urážel své rodinné příbuzné.

Foto: Policie ČR

„Po příjezdu na dané místo se výše uvedený muž opravdu choval velmi agresivně a arogantně nejen ke své 84leté matce, které vyhrožoval i fyzickým napadením, ale také nadával i přivolaným policistům a sevřenými rukami v pěst jim vyhrožoval napadením. Pro jeho silnou podnapilost zakročující policisté rozhodli o dodání shora jmenovaného muže na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění, kde mu orientační dechovou zkouškou byla naměřena hodnota přes 3,6 promile alkoholu v dechu,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku a celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany bruntálských policistů a kriminalistů, zda se jedná o přestupkové jednání a chování nebo zda nebyla naplněna skutková podstata některého z trestných činů.