BRUNTÁLSKO | Pár minut před osmnáctou hodinou 15. února 2020 jel pětapadesátiletý muž z Bruntálu na svém jízdním kole po silnici mezi obcemi Brantice a Radim, přičemž z dosud přesně nezjištěných příčin vjel do levého silničního příkopu, kde havaroval.

Foto: ilustrační ZZS MSK

„Z místa kolizní situace v dopravě byl převezen sanitním vozidlem k lékařskému vyšetření a ošetření do krnovské nemocnice. Odborné měření dechovými zkouškami prokázalo, že cyklista byl v době jízdy v silně podnapilém stavu, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 2,5 promile alkoholu v dechu. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celou záležitostí se nadále zabývají policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále,” informoval mluvčí policie René Černohorský.

Jakékoli informace, které by vedly k řádnému objasnění věci, tedy svědecké informace ke způsobu jízdy cyklisty, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.