BRUNTÁLSKO | Deset minut po poledni 20. dubna 2020 řídil ve směru od Bruntálu na obec Nové Heřmínovy sedmačtyřicetiletý muž z Krnova osobní vozidlo značky Suzuki Jimny, přičemž vlivem své silné podnapilosti nezvládl řízení, na rovném úseku komunikace vyjel za pravý okraj vozovky, kde havaroval.

Foto: ZZS MSK

Při nárazu mu bylo způsobeno zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v Podhorské nemocnici v Bruntále. „Odborné měření dechovými zkouškami prokázalo u výše uvedeného muže pozitivní výsledky s hodnotami bezmála 1,7 promile alkoholu v dechu. Na výzvu se řidič odmítl podrobit odběru biologického materiálu (krve nebo moči) k přesnému určení množství alkoholu v jeho těle. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 150 tisíc korun,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále a bruntálských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.