KRNOV | Zařízení pro ovládání počítače očima, k němu potřebné výukové programy a další doplňky, ale také schodolez. To jsou pomůcky, které si z výtěžku sbírky Dobré srdce Krnova zakoupí Tomáš Kramný, mladý muž s postižením, v jehož prospěch město Krnov sbírku pořádalo.

Foto: MěÚ Krnov

„Sbírka skončila 31. října. K tomuto dni se na sbírkovém účtu sešlo 108 965,50 korun,“ uvedla vedoucí odboru školství, kultury a sportu Pavlína Říhová.

Peníze do sbírky lidé posílali na účet, nebo je mohli vhodit do speciálních pokladniček jak na zábavném odpoledni Dobré srdce Krnova, které se konalo v srpnu na Hlavním náměstí, tak na  dalších akcích. „Pokladničky byly k dispozici například návštěvníkům Dne mobility a sociálních služeb a Pikniku Slezské diakonie Krnov, lidé na ně mohli narazit ve stacionáři Benjamín Slezské diakonie nebo také v jedné z ostravských posiloven, kam jednu z nich umístil spolek Colliery srdcem Ostrava,“ upřesnila Pavlína Říhová a dodala, že na sbírkový účet přispívali jak jednotlivci, tak firmy a 20 tisíc korun darovalo i město Krnov.

Letošní ročník Dobrého srdce Krnova byl již třetí. V roce 2016 si díky němu mohla Anetka Adámková, která se pohybuje na vozíčku, koupit sportovní tříkolku, vloni byl výtěžek rozdělen mezi dva chlapce se zdravotním handicapem. Dominik Táborský peníze využil na spolufinancování invalidního vozíku, Petr Dluhoš jimi částečně uhradil léčebný program v Sanatoriu Klimkovice. K charitativní akci se letos připojila i společnost Alubra, která darovala klientovi Domova pro seniory Krnov Jozefu Rodzenákovi zánovní elektrický skútr. „Jsem velmi rád, že se Dobré srdce Krnova roztahuje do šířky, zapojují se do něj další a další subjekty a zahrnuje i další aktivity a věřím, že tato charitativní akce bude pokračovat i v příštích letech,“ uzavřel místostarosta Jan Krkoška.

Zdroj: MěÚ Krnov

top