KRNOV | Instalací počítače se speciálním programem a kalibrací zařízení pro ovládání očním kontaktem se ve středu 31. ledna ve středisku Benjamin symbolicky uzavřela sbírka Dobré srdce Krnova, která byla v loňském roce věnována Tomáši Kramnému. Sbírka sice skončila už 31. října, kdy se na sbírkovém účtu sešlo 108 965 korun, nyní však byly instalovány pomůcky ve stacionáři, který tento mladý muž s postižením navštěvuje.

Foto: MěÚ Krnov

„Chceme touto cestou velice poděkovat za našeho syna všem dárcům, kteří finanční částkou přispěli do veřejné sbírky Dobré srdce Krnova 2018, za účelem finanční podpory osob se zdravotním handicapem, kterou vyhlásilo město Krnov, a která vyvrcholila dobročinnou akci 18. srpna na Hlavním náměstí. Finanční dar byl použit na zakoupení počítače a komponentů s programy na podporu alternativní komunikace pohledem. Poděkování rovněž patří vedení města Krnova a pracovnicím Odboru školství, kultury a sportu městského úřadu,“ vzkazují rodiče Despina a Pavel Kramní.

Peníze do sbírky lidé posílali na účet, nebo je mohli vhodit do speciálních pokladniček jak na zábavném odpoledni, které se konalo v srpnu na náměstí, tak na dalších akcích. Pokladničky byly k dispozici například návštěvníkům Dne mobility a sociálních služeb a Pikniku Slezské diakonie Krnov, v podatelně městského úřadu, ve stacionáři Benjamín, ale také v jedné z ostravských posiloven. Na sbírkový účet přispívali jak jednotlivci, tak firmy a 20 tisíc korun darovalo i město Krnov.

Loňský ročník Dobrého srdce Krnova byl již třetí. V roce 2016 si díky němu mohla Anetka Adámková, která se pohybuje na vozíčku, koupit sportovní tříkolku, o rok později byl výtěžek rozdělen mezi dva chlapce se zdravotním handicapem. Dominik Táborský peníze využil na spolufinancování invalidního vozíku, Petr Dluhoš jimi částečně uhradil léčebný program v Sanatoriu Klimkovice

Zdroj: MěÚ Krnov 

top