RÝMAŘOV | Městský úřad v Rýmařově od pátku 12. dubna 2019 funguje už ve standardním provozu. Útočník, který tam v úterý večer odpálil výbušninu, skončil na psychiatrii.

Foto: Miroslav Škoda

V úterý 9. dubna 2019 v 16.45 hodin došlo v budově radnice na náměstí Míru 1 v Rýmařově k explozi v důsledku umístění výbušného systému v přízemí objektu, a to ve vstupním prostoru před podatelnou. V té době se v objektu nacházely celkem tři osoby, žádná z nich nepřišla k újmě.

Ještě toho dne ve večerních hodinách policie zadržela pachatele, který je s touto událostí spojován. Policie ČR provedla zajištění stop a vyšetřování. Muž ale skončil na psychiatrii a čeká se na lékařský posudek. Případ si převzalo Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.

Ve čtvrtek 11. dubna 2019 ráno proběhlo na rýmařovské radnici hodnocení škod, které vznikly především v prvním a druhém nadzemním podlaží – především okna a dveře, odborné prohlídky statiky budovy a rozvodů elektřiny a plynu. „Poté byly zahájeny nezbytné opravy tak, aby budova byla přes noc dostatečně zabezpečena proti vniknutí nepovolaných osob,“ informovala radnice rýmařovské občany.

Na Městském úřadě v Rýmařově tak od pátku 12. dubna 2019 je v budově již standardní provoz. „Protože není znám motiv činu ani bližší údaje, není možno zatím přijímat žádná konkrétní bezpečnostní opatření. Další informace o činu bude podávat olomoucký státní zástupce,“ uzavřela radnice.

Podrobnosti k mimořádné události si přečtěte zde!

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.