RÝMAŘOV (FOTO) | Podívejte se na fotografie, jak vypadá interiér rýmařovské radnice po úterní explozi výbušniny. Přinášíme také informace z webových stránek města Rýmařov.

„Jak jsme již dříve informovali, v úterý 9. dubna 2019 v 16:45 došlo v budově radnice na náměstí Míru 1 k explozi – dle Policie ČR k ní došlo v důsledku umístění výbušného systému v přízemí radnice, a to ve vstupním prostoru před podatelnou. V té době se v objektu nacházely celkem 3 osoby, žádná z nich nepřišla k újmě.

Ještě toho dne ve večerních hodinách policie zadržela pachatele, který je s touto událostí spojován. Policie ČR provedla zajištění stop a vyšetřování, avšak doposud jsme neobdrželi oficiální vyjádření, kdo je zmíněným pachatelem a jaký byl motiv činu.

Ve čtvrtek 11. dubna 2019 ráno proběhlo hodnocení škod, které vznikly především v 1. a 2. NP (okna a dveře). Podle prvotního ohledání se zdá, že v kancelářích by neměly být žádné rozsáhlejší škody. Hned ráno také proběhly odborné prohlídky statiky budovy a rozvodů elektřiny a plynu.

Ve čtvrtek bude radnice pro veřejnost nadále uzavřena, ale v kancelářích, které nebyly poškozeny, bude probíhat běžný provoz (s vyloučením veřejnosti). Podatelna bude během čtvrtka stále ještě provizorně přesunuta do budovy na náměstí Svobody 5, 1. patro, k paní Janě Šindlářové. Dopoledne byly zahájeny nezbytné opravy tak, aby budova byla přes noc dostatečně zabezpečena proti vniknutí nepovolaných osob. Budova bude veřejnosti přístupná již od pátku 12. dubna 2019.

Protože neznáme motiv činu ani bližší údaje, není možno zatím přijímat žádná konkrétní bezpečnostní opatření. Jak dnes ráno sdělila tisková mluvčí Policie ČR, další informace o činu bude podávat olomoucký státní zástupce,“ informuje web města Rýmařov.

Zdroj: MěÚ Rýmařov

top