KRNOV | V sobotu 4. září se malí i velcí cyklisté mohou opět vypravit do Opavy na Fidorku, do Krnova na Kofolu. Na trase dlouhé 22 kilometrů, která vede po cyklotrase číslo 55, budou připravena zastavení, na nichž po splnění úkolu dostanou razítko na kartičku. Tu si vyzvednou na startu a po jejím odevzdání v cíli obdrží sladkou odměnu. 

 „Letos se jedná o sedmý ročník a účastníci se mohou tradičně těšit na vědomostní kvízy nebo pohybové aktivity. Naším cílem je nabídnout rodinám možnost strávit společně aktivní den a vést je k pohybu a sportu,“ říká za organizátory Kristýna Kutálková, cyklokoordinátorka krnovské radnice.

Jednotlivá stanoviště mají na starost kromě pořádajících měst také střediska volného času v Krnově a v Opavě, Městská policie Krnov, obec Úvalno, Český červený kříž a muzeum Slezský venkov. „Nováčkem, který se k nám letos připojí poprvé, bude spolek Sport pro Krnov, který má zkušenosti například z příprav běžeckého závodu Cvilínské schody,“ popisuje Kristýna Kutálková s tím, že jedinou proměnnou, jež by mohla výlet se spoustou zábavy a s drobnými motivačními odměnami účastníkům znepříjemnit, je deštivé počasí.

Na cyklotrasu bude možné se vydat kdykoliv mezi 9. a 16. hodinou. Start je naplánován již tradičně v Krnově u Petrova rybníka a v Opavě u městského koupaliště, připojit se však bude možné také kdekoliv na trase. „S některými účastníky se setkáváme každoročně a vždy je už na startu vyhlížíme jako staré známé.  Mnozí k nám opakovaně přijíždí z jiných měst a krajů, někteří i v rámci své dovolené,“ uzavírá Kristýna Kutálková.

Zdroj: MěÚ Krnov