KRNOV | Celý květen do práce na kole, koloběžce či pěšky. To je výzva s názvem „Do práce na kole“, kterou už desátým rokem přijímají tisíce účastníků z celé republiky. K pořadatelským městům se letos připojí také město Krnov. Registrace se otevírá 1. března 2020.

„Cílem výzvy je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy. Když lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, zdraví, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale také přispějí k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu,“ přibližuje smysl akce cyklokoordinátorka Kristýna Kutálková z Městského úřadu v Krnově.

 

Do práce na kole je týmová soutěž pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně během května budou do práce dojíždět na kole. Zapojit se ale mohou i běžci, chodci, bruslaři, skateboardisti, longboardisti, vozíčkáři… Tým je možné sestavit z kolegů z práce, rodinných příslušníků i kamarádů. „V rámci výzvy se lze přihlásit hned do několika soutěžních kategorií, zaměřených třeba na pravidelnost nebo délku jízdy. Zaměstnavatelé mohou bojovat o titul „Cyklozaměstnavatel roku“ nebo v kategorii „Nejlepší vnitrofiremní soutěž“. Smyslem Do práce na kole je totiž také přesvědčit zaměstnavatele, aby svým na kole dojíždějícím zaměstnancům vytvořili potřebné zázemí v podobě cyklostojanů, sprch, šaten a podobně,“ uvádí cyklokoordinátorka.

 

Pro účastníky jsou na květen připravené různé akce nebo slevy u partnerů výzvy a závěrečné vyhlášení s předáním cen. Soutěžící také v rámci startovného získá tričko z biobavlny s originálním potiskem. Letošní výzva má současně i dobročinný aspekt, kdy každý účastník svým výkonem podpoří některý z charitativních projektů.

 

Registrace se otevírá 1. března. Samotná výzva a zapisování cest do systému, ručně nebo pomocí aplikace, pak startuje 1. května. Více informací o akci najdete na webu výzvy, nebo je podá cyklokoordinátorka Kristýna Kutálková, e-mail: kkutalkova@mukrnov.cz, tel. 554 697 237.

 

Zdroj: MěÚ Krnov