HORNÍ BENEŠOV | V ranních pátečních hodinách došlo k tragické dopravní nehodě nákladního a osobního vozidla, u které hasiči museli vyprostit jednou mrtvou osobu. Silnice byla po dobu zásahu na několik hodin neprůjezdná. 

Foto: ilustrační HZS MSK

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě na silnici I/11, v katastru obce Horní Benešov, v pátek 16.února 2024 třináct minut po deváté hodině. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Bruntálu a dobrovolná jednotka z Horního Benešova.

 

„Hasiči po příjezdu k nehodě provedli zajištění obou havarovaných vozidel proti požáru. Během průzkumu zjistili, že řidič osobního vozidla má zranění neslučitelná se životem a přítomný lékař musel konstatovat smrt. Z důvodu zásahu a průběhu vyšetřování, hasiči ve spolupráci s Policii ČR, museli na dvě hodiny uzavřít silnici,” uvedl Lukáš Popp, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje

 

Po ukončení šetření dopravní nehody, provedli hasiči vyproštění mrtvé osoby. Dále ve spolupráci s odtahovými službami, provedli naložení a odtažení havarovaných aut a následný úklid a zprovoznění komunikace.