BRUNTÁLSKO | Tři týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve čtvrtek 2. března ráno u dopravní nehody na Bruntálsku. Krátce po páté hodině byl krajskému operačnímu středisku nahlášen střet osobního automobilu s traktorem na silnici spojující města Opava a Bruntál, poblíž Horního Benešova. K zásahu vyjel tým rychlé lékařské a rychlé zdravotnické pomoci, povolán byl rovněž vrtulník LZS. Na místě události pracovali dva lékaři.

Foto: Hasiči Horní Benešov

„Devatenáctiletá žena zůstala zaklíněna ve vozidle a musela být vyproštěna hasiči. Po nehodě zůstala při vědomí, zasahující lékař však při prvotním vyšetření vyslovil podezření na vážné poranění páteře. Pacientka byla uložena do podtlakové matrace, zajištěna léky, letecky transportována do ostravské Fakultní nemocnice a předána na tamním urgentním příjmu,” uvedl Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK.

„Druhým účastníkem v péči záchranářů byl třiačtyřicetiletý muž se středně závažnými poraněními v oblasti končetin a hlavy. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej tým rychlé zdravotnické pomoci přepravil do nemocnice v Krnově,” sdělil mluvčí závěrem.

„Třiačtyřicetiletý muž z Bruntálska řídil osobní motorové vozidlo tovární značky Ford Focus ve směru jízdy z obce Horní Životice k Hornímu Benešovu, přičemž v křižovatce se silnicí I/11 nedal přednost v jízdě po hlavní silnici jedoucímu traktoru značky New Holland, který řídil šestatřicetiletý muž z Bruntálska a jenž jel ve směru z Horního Benešova na Opavu, kdy v prostoru křížení těchto silnic došlo ke střetu. Při této dopravní nehodě utrpěl řidič osobního automobilu zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovském nemocničním zařízení, jeho 19letá spolujezdkyně z Bruntálska byla z místa kolizní situace v dopravě transportována helikoptérou k lékařskému vyšetření a ošetření do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„Ke zranění traktoristy ani jiné osoby nedošlo, orientační dechové zkoušky vyzněly u obou řidičů negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 120 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále a rovněž i ze strany bruntálských kriminalistů pro možné naplnění skutkové podstaty přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti,” sdělil dále mluvčí.

Foto: Hasiči Horní Benešov

Foto: Hasiči Horní Benešov