OPAVSKO | Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli 8. října odpoledne, u další smrtelné nehody, při které došlo ke střetu motocyklu s automobilem. Před šestnáctou hodinou bylo krajské operační středisko informováno o nehodě na silnici poblíž obce Dolní Životice na Opavsku.

Foto: ZZS MSK

Pomoci vyjely opavské pozemní týmy a vzlétl vrtulník LZS. První záchranáři byli u pacientů během osmi minut od přijetí výzvy. Na místě zásahu pracovali dva lékaři, spolu s týmy záchranářů.

„Devětatřicetiletý muž zůstal zaklíněn v osobním automobilu, nejevil známky života. Resuscitace u něj byla zahájena ještě před jeho vyproštěním a pokračovala následně další desítky minut. Lékař provedl akutní ošetření hrudníku, kontinuálně probíhala nepřímá srdeční masáž, podávání léků… Pacient však utrpěl poranění hrudníku a břicha, kterým na místě podlehl,” informoval Lukáš Humpl tiskový mluvčí ZZS MSK.

„Druhý z účastníků nehody, šestadvacetiletý muž, rovněž nejevil známky života a záchranáři poskytovali rozšířenou resuscitaci. Po pěti minutách se jim podařilo obnovit krevní oběh, provedli další opatření k zajištění pacienta a zahájili přípravy k jeho transportu do nemocnice. Po naložení do vrtulníku však došlo opět k srdeční zástavě, kterou se týmům ZZS již nepodařilo zvrátit a lékař musel po hodinovém úsilí o záchranu konstatovat i v tomto případě smrt,” sdělil mluvčí závěrem.

Dvě hasičské jednotky se v neděli 8. října 2023 odpoledne zapojily do zásahu u vážné dopravní nehody na silnici I/46 v katastru obce Dolní Životice na Opavsku. „Událost byla ohlášena pět minut před šestnáctou hodinou, operační středisko k zásahu vyslalo profesionální hasiče ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Opavě a spolu s nimi dobrovolnou jednotku obce Litultovice,” uvedl mluvčí hasičů, Jakub Kozák.

„Hasiči museli po příjezdu na místo události pomocí hydraulických nástrojů vyprostit z osobního automobilu zaklíněného řidiče, poté se v rámci spolupráce se zdravotníky zapojili do resuscitace jak jeho, tak motocyklisty. Zasahující lékař však u obou zraněných přes veškerou a dlouhou snahu všech záchranářů konstatoval smrt,” sdělil mluvčí závěrem.

Silnice byla po dobu zásahu průjezdná kyvadlově, po zadokumentování a ukončení šetření nehody ze strany policie hasiči provedli úklid komunikace.

Foto: HZS MSK