VRBNO POD PRADĚDEM |Od začátku října se rozběhla netradiční soutěž s hlasováním o nejkrásnější mobilní zahrádku v domovech pro seniory v celé zemi. Můžete dát hlas té, která se vám nejvíce líbí. Třeba Domov pro seniory Vrbno p. P. oslňuje jahodníky i s červenými plody, nebo s výpěstky okurek.

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Soutěž pro radost seniorů uspořádala vrbenská společnost “MARLI zahrada bez bariér”, která vyrábí mimo jiné právě mobilní zahrádky. Jsou na nožkách, výše nad zemí a pracovat u nich mohou jak lidé vestoje, tak třeba sedící na židličkách nebo kolečkových křeslech.

“Soutěž nazvanou Mobilní zahrádka 2017 pořádáme pro zařízení sociálních služeb v České republice i Slovenské republice. Přihlášen je také Domov pro seniory Vrbno. Lidé mohou veřejně hlasovat pro jednu z 52 přihlášených fotografií a podpořit tak práci seniorů. Soutěž probíhá od 1. do 31. října a lidé mohou hlasovat na internetu přes tento odkaz: http://marli.cz/soutez.html,” řekla Linda Dolečková za organizátory.

Hlasy u soutěžních fotografií utěšeně přibývají, Vrbenští ale zatím nejsou na předních pozicích. Konkurence je velká, některé domovy pro seniory mobilní zahrádky využívají třeba na pěstování bylinek, většina pro kompozice květů, někde jsou dokonce celé minizahrádky i s kamennými chodníčky. Tak se podívejte a dejte svůj hlas třeba právě domácím soutěžícím. Můžete vyhrát hezkou maličkost, skládací krmítko pro ptáky.