MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ | K Vánocům patří pohádky. Moravskoslezští policisté jsou velmi rádi, že ty jejich Policejní pohádky čtou děti a jejich rodiče napříč republikou už třetí rok.

Policejní pohádky čtou děti i rodiče už třetí rok

Foto: Policie ČR

Šestnáct příběhů získalo oblibu mezi dětskými čtenáři, pedagogy i rodiči. Knihu pokřtili právě v předvánočním čase v roce 2014. Prostřednictvím pohádkových příběhů dětem přiblížili pravidla bezpečného chování. A v této formě výuky, tentokrát hrou, pokračovali i při tvorbě didaktické hry „Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou.“

Oblíbená pohádková hra, obsahující bezpečnostní pravidla, byla představena rovněž v adventním čase právě před rokem. Letos se děti základních škol z celého kraje utkaly i v soutěžním klání, své znalosti v otázkách bezpečného chování porovnaly právě při hře. Dalším „sourozencem“ Pohádek je letošní novinka, Policejní omalovánky. Ty obsahují opět ilustrace „naší“ ilustrátorky paní Šárky Nogové.

Její překrásné obrázky znají děti z knížky, hry a nově je mohou také vybarvit v Policejní omalovánkách. Hrací kartičky hry „Učíme se s Honzíkem“ teď mohou děti rovněž vybarvit, a znovu si i díky této možnosti zapamatovat, jak se chovat na přechodu pro chodce nebo jaká jsou telefonní čísla tísňového volání.

„Zopakovat můžeme, že děti všemi situacemi provází policista Honzík i spravedlivý soudce Přemysl. Autorem knihy je ostravský soudce Roman Pokorný, ilustrátorkou celé pohádkové řady pak paní Šárka Nogová. Mezi dětmi nejoblíbenější příběhy stále náleží „O statečném policistovi Honzíkovi, Jak Frantík a Terezka zkoušeli tatínkovo víno.“ Nicméně ani další příběhy nejsou čtenáři opomenuty a názvy napovídají, jakou situaci bude čtenář řešit,“ v závěru informovala moravskoslezská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Namátkou připomínáme příběhy:

  • O domečku, který plakal, protože mu někdo pokreslil stěny.
  • O ztracené Jitce.
  • Jak Jaromírovi ubližovali špatní kamarádi a jak ho Oldřich zachránil.
  • Proč cesta není hřiště…

Veškeré další informace k jednotlivým projektům mohou rodiče či pedagogové nalézt na příklad v odkazech:

http://www.policie.cz/clanek/policejni-pohadky-policejni-pohadky-o-projektu.aspx

http://www.policie.cz/clanek/novinka-v-oblasti-vychovy-deti.aspx

http://www.policie.cz/clanek/deti-se-soutezni-hrou-ucily-s-honzikem.aspx