MSK | Rozhledna Nová Ves v místní části obce Dolní Moravice na Bruntálsku se v pondělí 31. října 2022 odpoledne stala cílem prověřovacího cvičení hasičů.

Foto: HZZ MSK

„Námětem byl požár rozhledny, který vznikl při opravě střešní krytiny. Podle plánu cvičení se při pokusu o útěk zranil jeden z dělníků a zůstal na rozhledně. Poplach byl krátce po půl čtvrté vyhlášen jednotkám ze stanice Hasičského záchranného sboru v Rýmařově a obce Dolní Moravice,” uvedl Jakub Kozák, zastupující tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

„po příjezdu na místo události provedli průzkum a po vnitřním schodišti rozhledny natáhli hadicové vedení nutné pro likvidaci požáru. Zraněného dělníka po poskytnutí základní předlékařské první pomoci snesli k nejbližšímu volnému oknu, kde ho naložili na nosítka v záchranném koši automobilového žebříku, “sdělil dále mluvčí.

Celkem šestipatrová rozhledna v Nové Vsi byla dokončena v roce 2014, je vysoká 31,5 metru a její vyhlídková plošina je ve výšce 27,5 metru nad zemí. Jádro stavby tvoří šestiboký železobetonový tubus s ocelovým točitým schodištěm.

Foto: HZZ MSK

Foto: HZZ MSK

Foto: HZZ MSK