MĚSTO ALBRECHTICE | Rozhledna zcela ojedinělé konstrukce byla otevřena v říjnu 2011 a je celoročně volně přístupná. S vynaložením minimálních nákladů tak vznikla rozhledna originální koncepce se dvěma vyhlídkovými plošinami na dvou věžích propojených lávkou ve výšce 25 metrů.

Foto: Zdeňka Spurná

Rozhlednu tvoří dvě ocelové věže, s dvojicí samostatných vyhlídkových plošin, které jsou nahoře spojené lávkou. Jméno rozhledna získala po kopci, na kterém stojí, tedy po Hraničním vrchu. Hraniční vrch má nadmořskou výšku 536 metrů, rozhledna je vysoká 25 metrů a nahoru vede 149 schodů. Rozhledna nabízí výhled na Jeseníky, Beskydy a Polsko až k Opolí.

S orientací pomáhá návštěvníkům rozhledny systém panoramatických fotografií, na kterých jsou pojmenovány všechny důležité místa v okolí. Přístup k rozhledně je po modré turistické značce z Města Albrechtic. Až na vrchol je to z města asi 3,5 kilometrů, ale autem si můžete vzdálenost výrazně zkrátit. Přístup je volný, parkování je při silnici v místě kde z ní odbočuje polní cesta vedoucí k rozhledně odtud je to k rozhledně asi 500 metrů.