MSK | Sezóna zimních sportů ještě zjevně nekončí, o čemž svědčí i množství úrazů, u nichž musejí zasahovat moravskoslezští záchranáři. Početnou skupinu událostí, k níž jsou voláni, tvoří například lyžaři. Jen během středy 1. března zasahovaly týmy ZZS, často spolu s horskou službou, u osmi těchto pacientů. 

Foto: ZZS MSK

„Mezi desátou a patnáctou hodinou spěchali záchranáři ke zraněným lyžařům pětkrát na Frýdecko Místecku, jednou do Horní Lhoty u Ostravy a Staré Vsi na Bruntálsku. Pět zraněných byly děti, ale dva úrazy na lyžích se přihodily také seniorům. Posádky ZZS ponejvíce ošetřovaly poranění končetin a hlavy,” informoval Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK

„Nejvážnější zranění utrpěla desetiletá dívka v Pstruží na Frýdecko-Místecku, k níž v odpoledních hodinách letěl i vrtulník LZS. Po kolizi s jiným lyžařem a následném nárazu do zídky utrpěla poranění hlavy a jevila známky otřesu mozku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji posádka leteckých záchranářů transportovala do ostravské Fakultní nemocnice,” sdělil dále mluvčí.