BRUNTÁLSKO | Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve čtvrtek 23. února odpoledne u dvou vážných případů, při nichž došlo k pádu člověka z výšky. Oba se přitom odehrály v Bruntálu. K zásahům vyjížděly bruntálské pozemní posádky a vrtulník LZS z Ostravy.

Foto: ZZS MSK

„Před půl čtvrtou převzali operátoři informaci o pádu osoby z výšky sedmého patra domu. Osmatřicetiletý muž nejevil známky života, první pomoc zahájili svědkové události. Záchranáři po svém příjezdu pokračovali ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací. Zasahující lékař zjistil přítomnost mnohočetných poranění, která se ukázala být smrtelná. Veškerá snaha o záchranu byla marná a pacient na místě podlehl zraněním, která utrpěl,” uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

„Po pádu do schodišťové šachty byl ošetřován také čtyřiašedesátiletý muž, a to po sedmnácté hodině. Utrpěl vážné poranění hrudníku a horní končetiny. Výška, z níž spadl, zůstávala v době zásahu záchranářů nejasná. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl postižený vrtulníkem transportován na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice,” řekl mluvčí k dalšímu případu.