BRUNTÁLSKO | S příchodem nového školního roku si je třeba připomenout základní pravidla bezpečnosti v silničním provozu, zejména po letošních prodloužených dnech volna, kterých si děti dozajista užily dost. Ať již cestu do školy znají zpaměti nebo jdou letos do školy poprvé, jedno mají společné – všichni jsou účastníky silničního provozu.

Foto: Policie ČR

Tak jako v uplynulých letech i letos pokračuje preventivní projekt “Zebra se za tebe nerozhlédne“ zaměřený především na bezpečnost chodců. V průběhu celého školního týdne se tak děti mohly potkat s dopravními policisty a policejními preventisty na několika vybraných přechodech pro chodce v okrese Bruntál.

Deštivé počasí prvního školního dne letošního roku zpříjemnili policisté dětem v Bruntále a Městě Albrechticích, kde jim rozdávali pracovní sešity a úkolníčky s logem projektu. S těmi nejmenšími policisté zopakovali správné přecházení přes přechod pro chodce a bezpečné chování v silniční dopravě.

O cenné rady policistů však nepřišly ani děti z jiných základních škol např. v Krnově a Vrbně pod Pradědem. I tam si děti s policejními preventisty připomněly třeba to, že po chodníku chodíme vždy vpravo, stejně jako při přecházení přechodu pro chodce. Důraz kladli policisté také na to, aby děti přecházely vozovku na místě k tomu určeném, tedy po přechodu pro chodce a i ten užívaly správným a bezpečným způsobem. Také připomínali, že chodec nemá na přechodu pro chodce tzv. absolutní přednost. Pracovní sešity a úkolníčky byly i zde dětem odměnou za jejich znalosti a zpříjemnění do začátku školního roku.

Zdroj: Policie ČR

top