BRUNTÁLSKO | Policisté v okrese Bruntál celý týden v rámci tradičního celorepublikového projektu „Zebra se za Tebe nerozhlédne“ dohlíželi na předem vytipovaných přechodech pro chodce na bezpečnost chodců v silničním provozu a to zejména u frekventovaných přechodů poblíž základních škol a školních zařízení.

Foto: Policie ČR

V pátek 6. září 2019 v ranních hodinách byli dopravní policisté s policejní preventistkou a zástupcem BESIPu u základní školy na ulici Dvořákův okruh v Krnově. Osloveným školákům, se kterými jsme probrali zásady bezpečného přecházení vozovky, jsem po jejich správném zodpovězení, rozdávali drobné dárky s dopravní tématikou.

Stávající preventivně informační činnost, cílemá prioritně na bezpečí chodců při přecházení vozvoky, doplnil pracovní sešit pro děti, který je zaměřený nejen na bezpečnost v silničním provozu, ale také na osobní bezpečí. Každý týden na děti čeká jedno téma navazující na aktuální roční období a s ním spojená úskalí nejen v dopravě.

Děti se při práci se sešitem prostřednictvím různých úkolů, které podporují kreativitu a ověřují znalosti z českého jazyka a matematiky i všeobecné vědomosti, hravou formou dozví nebo si zopakují, jak se pohybovat v provozu bezpečně v roli chodce, cyklisty, cestujícího v MHD či spolujezdce.

Úkoly a tématy provede malé čtenáře oblíbená Zebra, která s inovací projektu získala novou podobu. Obtížností úkolů je pracovní sešit vhodný zejména pro 3. a 4. třídy základních škol. Děti mohoum se sešitem pracovat jak ve školním, tak v domácím prostředí. Využití proto může najít také ve školních družinách, domech dětí a mládeže, dětských domovech, volnočasových kroužcích a zájmových sdruženích, která se věnují bezpečnosti v dopravě a dopravní výchově.
Zdroj: Pavla Jiroušková, mluvčí bruntálské policie.

Foto: Policie ČR

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.