BRUNTÁLSKO (FOTO) | Být viděn je jedním z důležitých faktorů při pohybu a jízdě na silnicích. Podstatně se tak snižuje riziko, že účastník bude přehlédnut a dojde k nehodě.

Motocyklisté jsou společně s chodci a cyklisty nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu. “Na tuto skutečnost policisté reagují nejen pořádáním kontrolních akcí, ale také různými preventivními projekty. Jedním z nich je společný projekt Policejního prezidia České republiky a České kanceláře pojistitelů, který je zaměřený na viditelnost řidičů motocyklů a osádek motorových vozidel v silničním provozu,”informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

V rámci tohoto projektu byly mimo jiné pořízeny reflexní šle pro motocyklisty, které jsou distribuovány v Moravskoslezském kraji při prázdninových dopravně bezpečnostních akcích. “V okrese Bruntál se akce uskutečnila v úterý 7. srpna 2018 v Krnově na ulici Opavská. Při kontrolách motorkáři, u kterých nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání, obdrželi od policistů reflexní šle. Bezpečnostní prvek velmi vítali a někteří sdělili, že různé reflexní věci ve svých výbavách mají a používají,” sdělila závěrem Jiroušková.