BRUNTÁLSKO | Krádeže probíhají vždy bleskově a nepozorovaně, kdy poškození nemají o tom, že byli okradeni, ani potuchy. V peněženkách mají poškození uloženy většinou veškeré osobní doklady, platební karty a peníze.

Foto: ilustrační Pixabay

Policisté před podobnými zloději opětovně varují. Nedejte kapesním zlodějům šanci a mějte své věci – peníze, osobní doklady, platební karty, mobilní telefony, kabelky i zavazadla neustále pod kontrolou !

Policie ČR radí :

– Vše důležité noste v náprsních, popř. uzavíratelných kapsách, nikoli v zadních kapsách u kalhot!
– Nenechávejte peněženku a jiné cennosti navrchu tašek či kabelek!
-Tašku, kabelku či batoh nenechávejte viset na zádech, kam nevidíte.
– Nenoste své osobní doklady v peněžence!
– Nemějte při sobě větší finanční hotovost, využijte možnosti bezhotovostního platebního styku! Peníze, doklady a klíče noste v příruční uzavřené kabelce nebo tašce vždy odděleně. Noste jen tolik peněz, kolik skutečně potřebujete.
-Vyhýbejte se návalům mnoha lidí, tlačenice nahrává zlodějům a okradení může proběhnout bez povšimnutí.
– Svá zavazadla nikdy nespouštějte z dohledu!
– Uložíte–li zavazadlo nebo kabelku v obchodě do nákupního koše, mějte je stále na očích!
– Nenechávejte i v restauracích svá zavazadla a oblečení bez kontroly!
Stanete-li se přesto obětí kapsáře, okamžitě hlaste ztrátu dokladů či platebních karet na policii. Kreditní kartu nezapomeňte okamžitě zablokovat. Chcete-li se vyhnout nepříjemnostem, rada je jen jediná. Dobré je své věci si hlídat, nedávat šanci zlodějům. S určitostí se to vyplatí.
Pokud jste byli svědky kapesní krádeže, neváhejte s pomocí spoluobčanům například při podávání svědectví Policii ČR.

Buďte opatrní i u bankomatů :

Dávejte si pozor, jestli Vás někdo si při výběru peněz nesleduje příliš zblízka. Pokud máte takové podezření, stornujte transakci. Vybírání z bankomatů uvnitř bank či spořitelen je spolehlivější. Na ulici doporučujeme vybírat peníze za asistence někoho, koho znáte a komu důvěřujete. Pozor také při následné manipulaci s bankovkami – při přepočítávání peněz vydaných bankomatem ! Všímejte si i nestandardně fungujících a vypadajících bankomatů, zejména různých poškození či neznámých přídavných zařízení.

Zdroj : Policie ČR