MSK | V průběhu minulého týdne se uskutečnila napříč Moravskoslezským krajem celorepubliková dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřené zejména na používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů.

Foto: Policie ČR

Policisté však dohlíželi také na dodržování všech pravidel silničního provozu. Během akce, do které se zapojili v pátek v Ostravě i noví kolegové ze základní odborné přípravy v rámci řízené praxe, policisté zkontrolovali 3533 vozidel a zjistili 802 přestupků. Dvaadvacet přestupků bylo oznámeno správnímu orgánu k projednání a 780 přestupků bylo vyřešeno v blokovém řízení v celkové částce 378 700 korun.

Přestupků v souvislosti s nepoužitím bezpečnostních pásů a zádržných systému bylo zjištěno 211, druhým nejčastějším přestupkem bylo držení hovorového zařízení a třetím nevyhovující technický stav vozidla, a to v 99 případech. Porušení rychlosti bylo zjištěno v 52 případech, 33 vozidel nemělo zaplacenu dálniční známku. Sedm řidičů požilo před jízdou návykové látky. U čtyř řidičů nákladních vozidel policisté zjistili nedodržení bezpečnostní přestávky a uložili kauci v celkové výši 80 tisíc korun.

V dopravních akcích budeme pokračovat také v následujících obdobích.

Zdroj: Policie ČR

Foto: Policie ČR