MSK | Na území celého našeho kraje proběhla minulý týden v pátek 21. ledna 20222 několikahodinová dopravně bezpečnostní akce. Zúčastnilo se jí přes 230 policistů ze služby dopravní i pořádkové. Policisté se při kontrolách primárně zaměřili na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči.

Foto: Policie ČR

Kontrolovali ale také dodržování dalších ustanovení zákona o silničním provozu, tedy například dodržování stanovené rychlosti, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí a technický stav vozidel. Pozornosti policistů neunikli ani chodci či cyklisté.

„Policisté zkontrolovali 1 330 vozidel. Zjistili celkem 167 dopravních přestupků, přičemž 158 z nich vyřídili v příkazním řízení (v souhrnné výši téměř 70 000 korun). Příslušnému správnímu orgánu oznámili zbývajících 9 přestupků,” sdělila mluvčí policie Soňa Štětínská.

„Při pohledu na konkrétní porušení dopravních předpisů zjistíme, že 3 řidiči usedli za volant pod vlivem alkoholických nápojů a 2 pod vlivem jiných návykových látek. U 9 řidičů zaznamenali policisté překročení povolené rychlost jízdy. Nevyhovující technický stav mělo 23 vozidel. Bezpečnostní pásy nepoužilo 8 osob a u „nepoužití zádržného systému“ je počet 0, což je jistě pozitivní informace. Bez takzvané dálniční známky (tedy bez uhrazení časového poplatku) užili zpoplatněný úsek komunikace 4 řidiči. Cyklisté se dopustili 2 přestupků a totožný počet je rovněž u přestupků chodců,” informovala dále mluvčí Štětínská.

Foto: Policie ČR