BRUNTÁL | Bruntálští policisté ve spolupráci s městskými strážníky objasnili do hodiny od oznámení loupežná přepadení dvou žen, ke kterým došlo v sobotu 7. října 2017 v brzkých ranních hodinách.

Foto: ilustrační STA

„Policisté zadrželi trojici podezřelých osob, jednalo se o dvaadvacetiletého muže a dva mladistvé, kteří byli po provedených prvotních úkonech umístěni do policejních cel. Následně policejní komisař zahájil jejich trestní stíhání a to ze zvlášť závažného zločinu a u mladistvých z provinění, loupeže spáchané ve formě spolupachatelství,“ sdělila mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

„Je jim kladeno za vinu, že po společné domluvě dne 7. října 2017 mezi 5:00 až 6:00 hodinou ranní v Bruntále na ulici Mlýnská a na ulici Dr. E. Beneše měli přepadnout dvě osamocené ženy, které šly do práce. Poškozeným ve věku čtyřiačtyřicet a devětašedesát let se snažili vzít kabelky, což se jim po přetahování a pádu žen na zem, podařilo a z místa utekli,“ řekla dále Jroušková.

Policisté ve spolupráci s policejním psovodem a služebním psem většinu s odcizených věcí nalezli a vrátili majitelkám. „Dospělý z obviněných je stíhán vazebně. Trestní zákoník stanoví za tento trestný čin trest odnětí svobody od dvou do deseti let,“ řekla závěrem Jiroušková

Výzva pro případné další poškozené

V souvislosti s těmito případy policisté nevylučují, že může být poškozených žen více a proto je žádájí, aby tyto skutečnosti oznámily a kontaktovaly přímo bruntálské kriminalisty na ulici Partyzánská 9 v Bruntále nebo na tel. čísle 974 731 321.