BRUNTÁL | Na ulici Jiráskové v Bruntále došlo k odcizení neuzamčeného volně odstaveného malého motocyklu Jawa Babeta 210 v hodnotě 4 a půl tisíce korun. policejní hlídka vypátrala odcizený moped na ulici Dlouhé v Bruntále a u něj i jednadvacetiletého místního muže. Ke krádeži došlo 3. listopadu mezi 15 a 17 hodinou.

Foto: ilustrační STA

Po oznámení výše uvedené majetkové trestné činnosti začali celou záležitost ihned prověřovat službu konající policisté z bruntálského Obvodního oddělení. „Chvíli po devatenácté hodině téhož dne policejní hlídka vypátrala odcizený moped na ulici Dlouhé v Bruntále a u něj i jednadvacetiletého místního muže. Ten se přiznal nejen ke krádeži, ale také i k tomu, že malý motocykl řídil, ač nemá patřičné řidičské oprávnění,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

„Při objasňování daného protiprávního jednání majetkového charakteru byl ustanoven i další spolupachatel, a to nezletilý místní čtrnáctiletý chlapec. Po provedených nutných procesních úkonech byl motocykl vrácen zpět původnímu majiteli a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany bruntálských policistů a kriminalistů,” sdělil závěrem Černohorský.