BRUNTÁLSKO, RYCHNOVSKO | Rozsáhlé pátrání po dvaadvacetiletém mladíkovi, který pochází z Bruntálska a pohyboval se na Rychnovsku, je u konce. Policisté ho našli mrtvého ve vodní nádrži v obci Hroška.

Foto: Policie ČR

Muže z Bruntálska, který přechodně žil a pracoval na Rychnovsku, svědci naposledy viděli v noci na neděli 26. srpna 2018 na zábavě na místním koupališti v obci Hroška na Rychnovsku. Poté, co kamarádi zjistili, že se ztratil, začali po něm pátrat a policii jeho zmizení nahlásili až v neděli večer.

„Policisté začali prověřovat všechny okolnosti a zahájili pátrání. Už během noci zjišťovali podrobnosti ke všem místům, kde se naposledy mladík pohyboval, ke svědkům, kteří s ním byli v kontaktu. Zároveň jsme prověřili všechna zdravotnická zařízení, zda v nich není mladík hospitalizovaný a zaměřili se i na další objekty a instituce,“ informovala mluvčí tamní policie Alena Kacálková.

„V pondělí ráno jsme zahájili rozsáhlé pátrání v Hrošce, které vycházelo z místa posledního výskytu pohřešovaného, tedy z koupaliště a perimetr se rozšířil do okruhu 2 kilometrů v okolí. Hasiči se speciální technikou propátrali nádrž přímo v Hrošce i další dva rybníky poblíž. Policisté prošli vodní toky a další terén, nepřístupné příkopy, skalní srázy, louky i pole,“ pokračovala policejní mluvčí.

„Horská služba se dvěma drony propátrala široké okolí i nepřehledný terén a ihned přinášela výsledky z dané lokality. Kriminalisté operativně pátrali v obci,  v samotné Hrošce, ale i v okolních obcích zajistili opakované relace v rozhlase, které o pátrání po mladíkovi informovaly a žádaly občany o případné informace. Po setmění psovod se služebním psem propátrával další vytipovanou lokalitu, bohužel rovněž bezúspěšně,“ dodala mluvčí Kacálková.

Pátrací akce po pohřešovaném muži pokračovala i další dny, policisté se zaměřili na další určený objekt s okolím. Spolupracovali rovněž s příbuznými mladíka a dalšími dobrovolníky, kteří po mladíkovi také pátrali.

Ve středu 29. srpna 2018 přišla tamní policie s tragickou informací. Pátrání po dvaadvacetiletém mladíkovi bylo ukončeno. Pohřešovaný byl v dopoledních hodinách nalezen ve vodní nádrži v obci Hroška mrtvý. „S ohledem na pozůstalé a dosud probíhající vyšetřování další informace sdělovat nebudeme,“ uzavřela policejní mluvčí Alena Kacálková.