DÍVČÍ HRAD (FOTO) | Vánoční jarmark se uskutečnil v sobotu 7. prosince od 13 hodin na sále KD a kolem obecního úřadu v Dívčím Hradě.

Od 13 hodin si návštěvníci mohli na sále kulturního domu zakoupit marmelády, džemy, vánoční výzdobu, dřevěné výrobky, ručně tkané koberce a další výrobky s Vánoční tématikou.

Během jarmarku k poslechu zahrála cimbálová muzika Opavští hudci, návštěvníky nadchl živý betlém v podání Ochotnického divadla Osoblaha a Andělé na chůdách. Odpolední program patřil dětem. S baviči v kostýmech s Tomem a Jerrym si děti si užijy legrácky, písničky, tancování a adventní soutěže.

Po celé odpoledne bylo k dispozici spousta jídla, pití a zabíjačkových specialit a vyhřívané stany. Návštěvníci měli možnost zakoupit si obecní svařák v tematickém hrnečku s logem jarmarku.

V 17 hodin proběhlo vyhodnocení soutěže „O nejchutnější domácí vánočku“ Celkem se hodnotilo 11 vánoček. Cenu poroty získala vánočka Kateřiny Foldynové z Dívčího Hradu. Cenu návštěvníků jarmarku si odnesla Jana Sulková z Osoblahy. Zvlaštní cenu získala vánočka dětí z MŠ Dívčí Hrad.

Po sedmnácté hodině se uskutečnilo rozsvícení Vánočního stromečku po té proběhla Krampus show.

V příštím roce se vánoční jarmark v Dívčím Hradě uskuteční 5. prosince 2020.