OSOBLAHA | V sobotu 2. prosince na Osoblažskou úzkokolejku vyrazil Mikulášský parní vlak s čerty a anděly. Ten zavezl rodiče s dětmi za Mikulášem do Osoblahy.

Foto: Zdenka Spurná

Parní vlak s čerty a anděly odjel z nádraží v Třemešné ve Slezsku v 10:45. Do Osoblahy dorazil v 12:03, kde už na děti čekal Mikuláš s odměnou připravenou Klubem přátel osoblažské úzkokolejky za takzvanou Čertovskou přirážku k jízdnému.

Ve vlaku nechyběl ani Pivní vagón, ve kterém byl k dostání svařák, grog nebo klobásky, řízek či guláš – občerstvení připravené členy Klubu přátel osoblažské úzkokolejky. Také v Osoblaze na nádraží bylo až do odjezdu parního vlaku připraveno občerstvení. Odjezd z Osoblahy byl naplánován netradičně již v 14:10 a do Třemešné Mikulášský parní vlak dorazil v 15:54.

„Jízda Mikulášským vláčkem se nám moc líbila, čerti nebyli moc strašidelní, tak se děti nebály a neplakaly. Děti si připravily básničky pro Mikuláše a měly radost ze sladkého balíčku, který dostaly. Byl to hezky strávený den, určitě příště pojedeme zas,“ pochválila akci Leona Chytrová z Krnova.