OPAVA | Ve čtvrtečních odpoledních hodinách 26. května zasahovali moravskoslezští záchranáři u další vážné nehody. Odehrála se v Opavě, kde došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Na pomoc byly vyslány pozemní týmy: rendez-vous s lékařkou a RZP, stejně jako vrtulník LZS.

Foto: ZZS MSK

„Po nehodě ve vozidlech zůstaly zaklíněny dvě osoby, které museli vyprošťovat hasiči. Žena, jejíž totožnost posádky ZZS neznají, byla po nehodě v bezvědomí a přímém ohrožení života. Před vyproštěním bylo nutno zajistit žilní vstup a podat jí léky, zafixovat krčním límcem. Vzhledem k selhávajícímu dýchání musel lékař provést za velmi obtížných podmínek intubaci dýchacích cest. Poté, co byla pacientka vyproštěna s mnohočetnými poraněními v oblasti končetin a pánve, mohly být provedeny další úkony v rámci přednemocniční neodkladné péče. Přes intenzivně poskytovanou pomoc se stav postižené zhoršoval a leteckými záchranáři byla v kritickém stavu předána týmu urgentního příjmu FN Ostrava,” uvedl Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

Osmašedesátiletý muž byl po nehodě při vědomí, utrpěl poranění hrudníku a dolních končetin. Po zajištění v podtlakové matraci a podání léků jej pozemní posádka transportovala na chirurgickou ambulanci opavské Slezské nemocnice.