OPAVSKO, BRUNTÁLSKO | Zdravotnická záchranná služba zasahovala dnes, v neděli 27. října 2019, u dvou nehod motocyklistů. Odehrály se v odpoledních hodinách na Opavsku a Bruntálsku. U obou zasahovaly pozemní posádky, a to spolu s vrtulníkem LZS Ostrava.

Foto: ZZS MSK

O půl druhé spěchali záchranáři do obce Staré Těchanovice na Opavsku, kde došlo ke střetu motocyklu s autobusem. „Čtrnáctiletá dívka, která na stroji cestovala, utrpěla mnohočetná vážná poranění a její stav se jevil jako život ohrožující. Byla zajištěna krčním límcem, pánevním pásem, uložena do vakuové matrace, týmy ZZS jí podaly léky. Následně byla šetrně vrtulníkem přepravena do ostravského traumatologického centra. Pětačtyřicetiletý muž byl těžce zraněn a jevil známky otřesu mozku. Po ošetření jej pozemní tým přepravil rovněž do FN Ostrava,” Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

O dvě hodiny později si přivodil zranění šedesátiletý motocyklista, který se svým strojem havaroval poblíž obce Tvrdkov na Bruntálsku. „Zůstal při vědomí, prvotní lékařské vyšetření však ukazovalo na vážné poranění páteře. Poté, co mu byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče, jej záchranáři transportovali do Fakultní nemocnice Olomouc,” sdělil k další nehodě Humpl.