BRUNTÁLSKO | Posádky ZZS MSK zasahovaly ve čtvrtek 26. srpna 2021 u vážné dopravní nehody na Bruntálsku. Deset minut před třináctou hodinou bylo krajské operační středisko záchranné služby informováno o střetu osobního a nákladního vozidla na silnici spojující města Bruntál a Krnov, u obce Nové Heřminovy.

Foto: ZZS MSK

U havárie zasahovaly dva týmy RZP, pozemní lékařský tým a vrtulník LZS. „Bezprostředně po nehodě projížděla místem bruntálská posádka ZZS s pacientem na palubě. Tým ihned započal s poskytováním přednemocniční neodkladné péče a zdravotnická pomoc tak byla takřka okamžitá,” informoval Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„Dvaašedesátiletý muž jevil zprvu známky poruchy vědomí, později již byl se záchranáři v kontaktu. Byl ošetřen s podezřením na vážné vnitřní poranění břicha a posádkou leteckých záchranářů přepraven do Fakultní nemocnice Ostrava,” uvedl dále Humpl.

„O dva roky starší žena zůstala zaklíněna v havarovaném vozidle a musela být vyprošťována. Týmy ZZS zjistily poranění páteře, hrudníku a horní končetiny a po jejím ošetření byla sanitním vozidlem transportována rovněž na urgentní příjem FN Ostrava,” sdělil mluvčí závěrem.