ZLATÉ HORY | Několik desítek profesionálních a dobrovolných hasičů se během posledních hodin zapojilo do náročné pátrací akce na Jesenicku. Postupně k místu události dorazili specialisté lezeckých skupin, komunikačních technologií i několik hasičských kynologů z různých míst v rámci mezikrajských pomocí.

Foto: HZS Olomouckého kraje

„Celý zásah byl pod koordinací složek Policie ČR, profesionální i dobrovolné jednotky rozdělené do pátracích skupin pak několik hodin v terénu plnily dílčí úkoly. Do záchranné pátrací akce se zapojila i velká skupina místních dobrovolníků, svou roli zde sehrála, a i výměna informací díky moderním novým médiím na sociální síti. Jednotky hasičů v rámci určených sektorů prováděly důkladnou vizuální kontrolu terénu,” SDĚLIL Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje.

Pro podporu komunikační a datové sítě na místo dorazil z Olomouce i speciální spojový automobil. Ihned v prvotní fází k místu také vyrazila speciální lezecká skupina z Olomouce. „V návazných požadavcích pak kynologové z krajů Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského. Během nočních hodin byla také do hotovosti uvedena potápěčská skupina ze stanice v Olomouci s dojezdem k místu v ranních hodinách. V rámci přeshraniční spolupráce s kolegy v Polsku proběhla součinnost v rámci výměny informací a spolupráci při případné pátrací akci na jejich území i možnosti využití sil a prostředků na našem území,” informoval dále Hošák.

„Bohužel vše má smutný konec pohřešovaná dívenka byla v brzkých ranních hodinách nalezena bez známek života. Veškeré další okolnosti a informace k této tragické události sděluje pouze Policie ČR. Poděkování za nejen fyzicky náročný zásah patří do řad dobrovolných jednotek hasičů, kolegů profesionálů a také především všem ostatním složkám a zapojené široké veřejnosti a místních občanů Zlatých Hor. Na místo neštěstí byl také vyslán psycholog HZS Olomouckého kraje,” sdělil závěrem tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.