KRNOV | Školní jídelna v Žižkově ulici se letos dočká rekonstrukce interiéru jídelny a kuchyně, která bude navíc vybavena novou gastrotechnologií. Strávníci se tak mohou těšit na kulturnější prostředí, kratší fronty a třeba bezlepkovou dietu. V nové jídelně by se měli začít stravovat od října.

Foto: ilustrační Pixabay

Rekonstrukce zahrnuje mimo jiné výměnu veškerých rozvodů sítí, instalaci vzduchotechniky, v jídelně budou instalovány akustické podhledy, místo menší jídelny vznikne konferenční místnost, pro zaměstnance školy a externí zákazníky bude v jídelně zřízen salonek.

Strávníci však nejvíce docení nový systém výdeje jídla. „Ten bude jednodušší, než dosud. Protože je u nás možnost výběru stravy ze dvou jídel, budeme mít dva výdejní pulty. Žáci si už před vstupem do jídelny zjistí, u jakého pultu se jejich oběd vydává, a po vstupu se zařadí do dané fronty, čímž se výdej jídla značně urychlí,“ uvedla ředitelka Zařízení školního stravování Žižkova Jiřina Krajdlová.

Změnou projde také kuchyně, jež dostane nový design, a její vybavení, které již dosluhuje. „Například konvektomaty máme z roku 1994. Ty budou obměněny, stejně jako pánve, kotle a další varné technologie. Díky tomu se zkrátí doba výroby, usnadní se spousta práce a my budeme moct začít vařit i bezlepkovou dietu,“ dodala ředitelka.

Aby se stavbaři mohli pustit do práce, bude muset být provoz školní jídelny ukončen 30. dubna. „Stravování pro první stupeň nyní zajišťujeme v sousední jídelně střední školy. Žáci druhého stupně budou mít možnost se stravovat v jídelnách na náměstí Hrdinů nebo v Albrechtické ulici. Blíž jinou jídelnu nemáme a ostatní školní kuchyně ve městě nemají takovou kapacitu, aby pro nás vařily a my mohly jídlo dovážet. Zatímco květen a červen je v jídelnách už volnější, protože děti jezdí na výlety a třeba v jídelně na náměstí Hrdinů se sníží počet strávníků o maturanty, září bude komplikovanější. Věříme ale, že za změnu k lepšímu to stojí,“ řekla ředitelka Jiřina Krajdlová.

Na rekonstrukci školní jídelny město již vyhlásilo zadávací řízení. Do něj se přihlásilo pět uchazečů. „Nejnižší nabídnutá cena je 13,7 milionu korun bez DPH, tedy o necelých 24 procent méně, než byla předpokládaná cena,“ uvedla vedoucí odboru veřejných zakázek Klára Hazuchová. Vítěze zadávacího řízení musí schválit rada města. Následovat bude výběr dodavatele gastrotechnologie za odhadem 10 milionů korun.

Budova školní jídelny v Žižkově ulici je v provozu od roku 1979. V současnosti se v zařízení školního stravování stravuje 600 strávníků.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.