KRNOV | Oprava atletického stadionu může začít. Na příští týden je plánováno uzavření smlouvy o dílo s akciovou společností. Pokud smlouva bude podepsána, otevře se cesta k dlouho plánované rekonstrukci ploch a tribun stadionu za 35 milionů korun včetně DPH. Dokončení je plánováno na květen příštího roku.

Foto: MěÚ Krnov

„Během příštích dvanácti měsíců dojde k rekonstrukci běžeckého oválu, jehož typ i počet drah zůstane zachován, současnou škváru však nahradí povrch z polyuretanu. Ten bude aplikován také v multifunkčních sektorech pro technické disciplíny v prostoru vnitřní plochy jižní zatáčky oválu,“ uvedla vedoucí odboru veřejných zakázek Klára Hazuchová. Oprava se dotkne i travnatého hřiště, kde se počítá s novým povrchem s automatickým závlahovým systémem. „Travnatá plocha bude mít velikost 94 krát 70 metrů a bude sloužit jako dopadová plocha pro vrhačské disciplíny a také jako fotbalové hřiště,“ dodává.

Součástí stavby je také odvod dešťových vod do vsakovacího objektu, přeložka dešťové kanalizace, rekonstrukce tribun, včetně výměny sedadel, výměna zábradlí a také oprava venkovních schodišť. Co se naopak obnovovat nebude, je házenkářské hřiště, které se v současnosti nachází uvnitř oválu bude zrušeno.

Zdroj: MěÚ Krnov