KRNOV | Rekonstrukce atletického stadionu. Propojení cyklostezek přes město. Oprava areálu TJ Lokomotiva Krnov. Odpočinkové zóny na březích řek. Zvýšení rozpočtu na sport. Zřízení běžeckých tras s posilovacími stanovišti. To je šest největších příležitostí města v oblasti sportu z pohledu veřejnosti, která se zúčastnila Fóra Zdravého města, nebo se zapojila do následné ankety.

Foto: MěÚ Krnov

„Na diskuzním setkání, které se uskutečnilo v polovině dubna, bylo zvoleno 14 problémů města ze sedmi různých oblastí sportu. O těchto problémech se na místě hlasovalo a bylo vybráno deset největších. Ty pak byly předloženy široké veřejnosti v elektronické anketě, ze které vzešly tzv. „ověřené problémy“, jejichž řešením se bude dále zabývat zastupitelstvo města,“ popsala sled událostí koordinátorka Zdravého města a místní Agendy 21 Krnov Kristýna Kutálková.

Výsledky Fóra Zdravého města a následné ověřovací ankety byly předány rovněž pracovníkům odboru školství, kultury a sportu, kteří její výsledky zapracují do vznikající Koncepce sportu města Krnova. Ta má být vodítkem ve směřování rozvoje sportu a tělovýchovy ve městě.

Zdroj: MěÚ Krnov