MILOTICE NAD OPAVOU, RÝMAŘOV, OSTRAVA | Bruntálští policisté zastavili v úterý 2. ledna 2018 v dopoledních hodinách při hlídkové činnosti řidiče vozidla Renault, který jel u obce Milotice nad Opavou, a na vozidle svítila stále brzdová světla.

Mladík se zřítil z bývalého kamenolomu v Bruntále

Foto: Policie ČR

Při silniční kontrole u 36letého řidiče policisté provedli dechovou zkoušku, která vykázala hodnotu 1,2 promile, což potvrdila také opakovaná zkouška na přítomnost alkoholu v dechu. „Muž se k požití alkoholu doznal a policistům také na místě uvedl, že jede z Ostravy do práce do Rýmařova (přes 60 km),“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Policisté mu zadrželi řidičský průkaz, zakázali další jízdu a je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Hrozí mu trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ doplnila mluvčí Jiroušková.

Cizinec řídil náklaďák pod vlivem alkoholu

Dalšího řidiče, u kterého vykázala dechová zkouška pozitivní hodnoty, zastavili kolem 10. hodiny a kontrolovali dopravní policisté v Nových Heřminovech. Cizinec ve věku 45 let řídil nákladní vozidlo DAF s návěsem z Bartultovic a měl namířeno do Olomouce. Dechová zkouška vykázala hodnoty kolem 0,5 promile.

„Na místě mu policisté zadrželi řidičský průkaz, zakázali další jízdu a uložili kauci ve výši 10 tisíc korun. Řidič kauci zaplatil a doznal požití alkoholu při oslavách Silvestra,“ uzavřela jízdy pod vlivem alkoholu policejní mluvčí Jiroušková.