JINDŘICHOV | Až tři roky vězení hrozí sedmatřicetiletému řidiči z Prahy, který naboural do oplocení domu a objektu na zahradě. K události došlo v Jindřichově na Osoblažsku v sobotu 29. prosince 2018. Policisté muži neměřili 1,7 promile alkoholu v dechu.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý sedmatřicetiletý muž z Prahy. V sobotu 29. prosince 2018 v brzkých ranních hodinách měl řídit osobní motorové vozidlo. Při jízdě v katastru Jindřichova na Osoblažsku měl s vozidlem sjet na okraj komunikace a narazit do oplocení domu a objektu na zahradě.

„Policisté odborným měřením zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů – přístroj vykázal hodnotu kolem 1,7 promile alkoholu v dechu. Policisté zadrželi na místě řidičský průkaz muže a zakázali mu další jízdu,“ informovala mluvčí moravskoslezské krajské policie Soňa Štětínská.

Ke zranění při nehodě nedošlo, škoda je vyčíslena na vozidle na 100 tisíc korun, na poškozeném oplocení a objektu dalších 20 tisíc korun. „Muži hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do tří let,“ uzavřela dopravní nehodu policejní mluvčí Štětínská.

top