VRBNO POD PRADĚDEM | Dvacetiletý mladík koupil dětem rum a vodku. Ty se opily a jeden z nich dokonce vyhrožoval svým rodičům. Podezřelému hrozí až rok vězení.

Foto: ilustrační _ Pixabay

V těchto dnech sdělili vrbenští policisté podezření z přečinu podání alkoholu dítěti 20letému muži. „Ten měl dne 30. června 2017 ve Vrbně koupit v obchodě láhev rumu a vodky a následně alkohol měl předat nezletilému chlapci. Nezletilec společně s dalšími čtyřmi nezletilými kamarády v průběhu jedné hodiny alkohol zkonzumovali a přivedli se do podnapilého stavu,” sdělila mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

„Jeden z nezletilců měl pod vlivem silné podnapilosti vyhrožovat doma rodičům, že pokud ho nepustí ven, tak skočí z okna. Následně měl utéct z domu. Krátce po události jej vypátrali přivolaní policisté, kteří mu při dechové zkoušce naměřili hodnotu přesahující 1,5 promile alkoholu. Přivolaní zdravotníci hocha převezli do nemocnice. Podezřelému nyní hrozí trest odnětí svobody do výše jednoho roku,” řekla závěrem Jiroušková.

Policisté v okrese Bruntál evidují od června do dnešního dne devět trestných činů v souvislosti s podáním alkoholu dítěti. Čtyři případy jsou na Vrbensku a Bruntálsku a jeden na Rýmařovsku.