KRNOV | Okolo jednadvacáté hodiny 4. srpna 2022 řídil po ulici Dvořákův okruh v Krnově místní šestačtyřicetiletý muž osobní auto značky Škoda Superb, přičemž vlivem své silné podnapilosti nezvládl řízení a narazil do osobního auta značky Škoda Octavia. Odborným měřením dechovými zkouškami u něj byly prokázány pozitivní výsledky s naměřenými hodnotami přes 4,1 promile alkoholu v dechu.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

„Muž nezvládl řízení a narazil do osobního auta značky Škoda Octavia, které bylo zaparkováno u pravého okraje vozovky. Po střetu tento vůz narazil do před ním zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Fiat Punto a toto bylo odhozeno na před ním odstavenou Škodu Fabia. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 230 tisíc korun,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Výše uvedený 46letý muž na místě dopravní nehody nezastavil, pokračoval ve své jízdě až na ulici Soukenickou, kde byl zastaven a zadržen službu konající krnovskou policejní autohlídkou ze zdejšího Obvodního oddělení.

„Vlivem silně podnapilého stavu tohoto řidiče zakročující policisté rozhodli o jeho dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění. Prvotními procesními úkony bylo rovněž prokázáno, že automobil Škoda Superb je majetkem 47letého muže z Krnova, který policistům uvedl, že svůj vůz 46letému muži nezapůjčil, že tento si automobil vzal bez jeho vědomí,” sdělil dále mluvčí.

Celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále a rovněž ze strany krnovských policistů a bruntálských kriminalistů, a to pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a z případného spáchání přečinů krádeže či neoprávněného užívaní cizí věci.

top