OPAVSKO | Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pondělí 18. září u vážné dopravní nehody na Opavsku. Krátce před tři čtvrtě na čtyři odpoledne byl krajskému operačnímu středisku nahlášen střet cyklisty s automobilem v obci Bohuslavice. K zásahu vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby.

Foto: ZZS MSK

„Pětašedesátiletý muž, který cestoval na jízdním kole, byl po nehodě v bezvědomí a bezdeší. Základní první pomoc mu začali poskytovat svědkové události. Záchranáři zjistili, že u pacienta došlo k selhání všech základních životních funkcí a ve snaze o jeho záchranu zahájili rozšířenou resuscitací za použití přístrojové techniky,” uvedl Lukáš Humpl tiskový mluvčí ZZS MSk

 

„Pokračovali v nepřímé srdeční masáži, zajistili dýchací cesty, vstupem do kostní dřeně podávali léky… Ani po půl hodině nevedla jejich snaha k obnovení srdečního rytmu a lékař musel konstatovat smrt. Muž na místě podlehl poraněním končetin a hlavy, která utrpěl,” uvedl Lukáš Humpl tiskový mluvčí ZZS MSK,” sdělil mluvčí závěrem.