LICHNOV | Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli 17. června odpoledne u vážné dopravní nehody motocyklu v Lichnově. O havárii stroje a dvou zraněných v obci Lichnov bylo krajské operační středisko informováno prostřednictvím tísňové linky 155.

Foto: ZZS MSK

Na pomoc ihned vyjely týmy rychlé zdravotnické pomoci a rendez-vous z Krnova. Do zásahu se zapojily rovněž vrtulníky LZS z Ostravy a Olomouce. „Dle svědků, kteří na místě poskytovali první pomoc, byli oba cestující na motocyklu po nehodě stroje a pádu krátce v bezvědomí. V době zásahu posádek ZZS již oba komunikovali, jejich zranění však lékaři klasifikovali jako těžká,“ sdělil Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK

„Osmadvacetiletý muž utrpěl vážné poranění hlavy a mnohočetná drobnější zranění. O tři roky mladší pacient pak byl ošetřen s poraněním hlavy a páteře. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče oběma zraněným zajistily jejich transport do traumatologických center posádky vrtulníků. Předáni byli do další péče na urgentním příjmu FN Ostrava a FN Olomouc,“ řekl závěrem Humpl.