OPAVSKO | Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly dnes, v úterý 26. září odpoledne, u vážného úrazu na Opavsku. Několik minut před šestnáctou hodinou přijali krajští operátoři tísňové volání z obce Radkov, podle něhož došlo k bodnému poranění větví. Pomoci vyjela zdravotnická posádka ze základny ve Vítkově a vzlétli letečtí záchranáři z Ostravy.

Foto: ZZS MSK

„Devětapadesátiletá žena měla podle informací záchranářů ořezávat na stromě větve. Při práci spadla, přičemž se nabodla na několik centimetrů silnou větev, která ji pronikla tříslem směrem do trupu, v délce asi třiceti centimetrů,” uvedl Lukáš Humpl tiskový mluvčí ZZS MSK.

„Pacientka zůstala při vědomí, její poranění se však jevilo jako vážné. Záchranáři zajistili žilní vstup, zahájili podávání léků a infuzních roztoků. Hasiči, na pokyn zasahujícího lékaře, provedli zkrácení části větve, trčící z těla. Žena byla po všech potřebných opatřeních následně za stálé monitorace životních funkcí vrtulníkem transportována do ostravského traumatologického centra.