KRNOV | Konec léta patří v Krnově tradičně multižánrovým Krnovským hudebním slavnostem, které letos připadají na 7. až 10. září. Již 16. ročník hudebního festivalu bude ve znamení hudebních hvězd klasické i populární hudby. 

Foto: Plakát akce

Slavnosti zahájí ve velkém stylu ve čtvrtek 7. září trio operních pěvkyň Andrea Kalivodová, Pavlína Sénić a Tereza Mátlová za klavírního doprovodu Ladislavy Vondráčkové. O vkusu krnovských milovníků hudby svědčí, že jejich koncert nesoucí název Divy lásky a hudby je již několik týdnů beznadějně vyprodán. Vstupenky už nejsou ani na závěrečný koncert, na němž v neděli 10. září v Městském divadle vystoupí legendární kapela Čechomor za doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava. Jejich projekt Proměny bude skvělou tečkou za letošními Krnovskými hudebními slavnostmi.

V pátek a v sobotu pak festival nabídne koncerty populárních zpěváků a kapel pod širým nebem. „Po velmi kladných ohlasech z loňského roku jsme se rozhodli, že víkendová část Krnovských hudebních slavností proběhne opět v zahradě Střediska volného času Krnov, která disponuje odpovídajícím technickým a sociálním zázemím. Dvoudenní program v zahradě jsme sestavovali tak, aby si svůj oblíbený žánr našel skoro každý posluchač. Pevně věřím, že pestrá hudební nabídka osloví návštěvníky všech věkových kategorií,“ řekla ředitelka MIKS Krnov Petra Manczalová.

 
Zahrada Střediska volného času bude otevřena v pátek 8. září od 15.30 hodin a v sobotu 9. září od 14.30 hodin. Ceny vstupného platí vždy na celý den. V pátek návštěvníci za vstup zaplatí 80 korun, v sobotu 100 korun. Pro děti do 140 cm výšky je vstupné zdarma, držitelům průkazu ZTP/P bude poskytnuta sleva vstupného ve výši 50 procent.

Vstupenky budou v prodeji pouze přímo na místě během konání hudebního festivalu. Z bezpečnostních důvodů nebude možné do areálu vjíždět s jízdními koly a podobnými dopravními prostředky. Rovněž psi mají vstup do areálu zakázán. Vzhledem k nutné přípravě celého areálu bude pozměněn provoz zahrady a hřiště Střediska volného času Krnov ve čtvrtek 7. září, kdy bude zahrada pro veřejnost uzavřena.